התרת נישואין -גירושין אזרחיים

iStock_000000872796Small

התרת נישואין- גירושין אזרחיים  

התרת נישואין בהסכמה  או התרת נישואין ללא הסכמה או הליך  התרת נישואין במעמד צד אחד, גירושין אזרחיים, הליכים אלו כולם בסמכות ייחודית של בית משפט לענייני משפחה כאשר אחד מבני הזוג חייב להיות חסר דת.

 היכן הדבר מוסדר בחוק?

התרת נישואין, גירושין אזרחיים  שאינה בסמכות ייחודית של בתי הדין הדתיים תהא נתונה לבית משפט לענייני משפחה וזאת בהתאם להוראות סעיף 1 לחוק שיפוט בענייני התרת נישואין (מקרים מיוחדים וסמכות בין לאומית) התשכ”ט- 1969.

להלן הנוסח העדכני של הסעיף האמור:

  1. 1.  (א) עניני התרת נישואין שאינם בשיפוטו הייחודי של בית דין דתי יהיו בשיפוטו של בית משפט לענייני משפחה (בחוק זה – בית המשפט) אלא אם כן על פי הוראות חוק זה נתונה סמכות השיפוט לבית דין דתי.
  2. 2.  חוק זה לא יחול אם שני בני הזוג יהודים, מוסלמים, דרוזים או בני אחת העדות הנוצריות המקיימות בישראל בית דין דתי, למעט במקרים האלה:
  3. 3. (1) שני בני הזוג הם בני עדה נוצרית אחת המקיימת בישראל בית דין דתי ואולם לאותו בית דין אין סמכות שיפוט מבחינה בין-לאומית להתיר את נישואיהם;
  4. 4. (2) שני בני הזוג הם בני עדה דתית אחת, למעט יהודים, ואולם לבית הדין הדתי הנוגע בדבר אין סמכות שיפוט מבחינה בין-לאומית להתיר את נישואיהם, ובלבד שראש בית הדין הודיע, בהודעה כללית לנשיא בית המשפט העליון, כי אינו מתנגד להחלת הוראות חוק זה במקרים אלה.

מי הם הזוגות שבית משפט לענייני משפחה דן בעניינם ומתיר את נישואיהם ?

ככלל, בתי משפט לענייני משפחה מתירים נישואין של זוגות מעורבים למשל: יהודייה וחסר דת, יהודי ונוצרייה, יהודי וחסרת דת, מוסלמי וחסרת דת ,  שני בני הזוג הינם חסרי דת.

חשוב לזכור

בתאריך 1.1.2021 נכנסו לתוקף התקנות החדשות , תקנות סדר הדין האזרחי תשע”ט- 2018 ולכן חשוב שעורך להתרת נישואין , הבקיא בתחום יגיש עבורכם את התביעה  כנדרש  ובהתאם לתקנות החדשות.

בקשה להתרת נישואין או תביעה להתרת נישואין אזרחיים  אשר לא תעמוד בדרישות התקנות עלולה להימחק  ו/או בית משפט רשאי על מי שאינו מקיים את התקנות החדשות להשית עליו הוצאות משפט.

בבקשה להתרת נישואין בהסכמה  או בתביעה להתרת נישואין אזרחיים יש לוודא כי אכן המסמכים עומדים בדרישות  התקנות החדשות , לרבות תקנות בית משפט לענייני משפחה (סדרי דין) , תשפ”א- 2020 .

יצוין כי  לגבי בני זוג יהודים אשר נישאו בנישואין אזרחיים , יש לפנות  בהליך להתרת נישואין לבית הדין הרבני.

מהם המסמכים שיש לצרף לתביעה להתרת נישואין ?

לבקשה להתרת נישואין או תביעה להתרת נישואין יש לצרף רשימת מסמכים  העומדים  בדרישות התקנות החדשות , כמו גן יש לשלם אגרה בסך של כ- 550 ש"ח, האגרה  בבית המשפט מתעדכנת מעת לעת .

בני זוג אשר מעוניינים להתיר את נישואיהם בהסכמה בדרך קלה ומהירה ללא עיכובים ו/או מכשולים פרוצדוראליים ו/או מכשולים אחרים מומלץ ורצוי שישכרו את שרותיו  של עורך דין להתרת נישואין שזה תחום מומחיותו , אשר  יפתח  עבורם  בהליך  הנכון והמתאים  במטרה לחסוך מהצדדים טרחה והוצאות מיותרות.

חשוב לזכור:  שמשרדינו מתמחה בהתרות נישואין (נסיון מעל 14 שנים)  ואנו כבר בשלב הראשון כשמזהים בעיה או קושי  דואגים לפתור את הבעיה עוד לפני פתיחת התיק  בבית משפט והדבר חוסך לצדדים טרטור בזבוז  כסף וזמן יקר.

אוכל לשתף אתכם על 5 מקרים שונים בהם פנו אלי זוגות  אשר נתקלו בקשיים ובבעיות  ולא הצליחו להתרגש תקופה ארוכה  עד ששכרו את שירותינו.

לגבי בני זוג ששניהם יהודים אשר נישאו ברבנות , הגירושין בסמכות ייחודית של בית הדין הרבני , מומלץ לקרוא את המאמר גירושין בהסכמה .

יחסי אישות עשויים להגיע לקיצם , אך ניתן בהחלט בהסכמה משותפת לסיים את היחסים בצורה מכובדת ומטיבה ,לקבלת ייעוץ  ענייני ומקצועי יש להתייעץ עם  עורך דין גירושין מרכז, עורך דין גירושין חולון עורך דין לגירושין בת ים.

מה מבדל אותנו על פני משרדים אחרים:

  1. מקצועיות וניסיון מעל 14שנים  בהתרות נישואין .  מעל 800  תביעות  להתרת נישואין הוגשו  והסתיימה בהצלחה.
  2. לקוחות מרוצים.
  3. אצלנו ככלל מתירים נישואין בהסכמה עד 7 ימים  מיום פתיחת התיק בבית משפט ובמקרים מסוימים  לכל המאוחר תוך 45 יום מיום פתיחת התיק בבית משפט.
  4. מחירים הוגנים.
חשוב לקרוא מאמרים נוספים  להלן הקישורים למאמרים :

מדוע חשוב לקבל ייעוץ משפטי  לפני גירושין 

ההשיגים של משרדינו

לקוחות משרדינו קבלו פסק דין פחות מ 7 ימים

לקוחות ממליצים

לעיון בכל ההמלצות של הלקוחות  מעל 105 המלצות כנסו לקישור הבא:

  https://vanl.ink/oxUZO

 

צרו קשר עם משרדינו עוד היום !

ליצירת קשר

השאר/י את פרטיך ואנחנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי 

כתובת משרדינו

משרד ראשי

הרוקמים 23 חולון 

 בניין  B-Green

טלפון נייד 052-7901079

alona.adv@gmail.com