alona.adv@gmail.com

דואר אלקטרוני

052-7901079

טלפון נייד

בדיקת אבהות

בדיקת רקמות

מהי בדיקת אבהות

בדיקה גנטית המתבצעות במעבדה דרך צו בית משפט , הבדיקה הינה בדיקת אבהות פרטית או מכונה גם כבדיקת רקמות , DNA כדי לסווג רקמות בהן ניתן להוכיח כי קשר גנטי בין נבדקים הוא 99 אחוז בדיוק. דיוק זה מאפשר להוכיח אבהות, קשרי משפחה לרבות קשר בין האחים וכל קשר משפחתי אחר. תוצאות בדיקת אבהות קבילות בבית המשפט ומשמשות לקביעת פלוני אביו של ילד מסוים, על פי “חוק המידע הגנטי, התשס”א -2000. ” קיימים במדינות מעבדות מוסמכות המבצעות בדיקות לסיווג רקמות.  הוכחת אבהות, על בסיס התאמה גנטית. כדי שהתהליך יתנהל נכון, חשוב להתייעץ עם עורך דין  המתמחה בתביעות אבהות, בדיקת רקמות.

חשוב לזכור

כדי  שבית המשפט יכיר בתוצאות הבדיקה , יש לבצע את הבדיקה אך ורק בהתאם לצו בית המשפט ולכן יש לפתוח בהליך מתאים , תביעה לאבהות או תביעה לאבהות בהסכמה, פתיחת תיק  כרוך בתשלום אגרה בסך כ- 550 ש”ח ויש  לשאת בעלויות נוספות של בדיקת רקמות.

בדיקת אבהות פרטית ללא צו בית משפט לא תהיה תקפה מבחינה משפטית ולכן לא ניתן להשתמש בממצאי הבדיקה הפרטית. על מנת לרשום את הילד על שם אביו במשרד הפנים  יש לבצע בדיקה אך ורק בהתאם לצו בית משפט.

עוד חשוב לזכור כי בינואר 2021 נכנסו לתוקף תקנות חדשות  אשר מחייבות  בקפדנות יתרה כי כתבי הטענות יעמדו בדרישות התקנות החדשות . לאור זאת מומלץ שלא להשתמש בתביעת אבהות לדוגמא באתרי אינטרנט  או לחפש  נוסח תביעת אבהות בהסכמה  שכן ככל הנראה אלו לא יעמדו בדרישת התקנות החדשות.  מה גם יש לבחון כל מקרה לגופו  ולכן יש להעלות  בכתב התביעה את עובדות  הרלוונטיות  וכתב התביעה חייב לעמוד בדרישת התקנות החדשות , אחרת  תאלצו פעם אחר פעם לתקן את כתבי הטענות ו/או להגישם מחדש , מה שיגרום לך לסחבת  לבזבוז זמן יקר ולטרחה מיותרת .

חשוב לבחון את ההשלכות סביב נושא של בדיקת רקמות, בדיקת אבהות  אשר משליכות גם על נושאים נוספים כגון:

מעמד בארץ, ירושה, מזונות ילדים אפוטרופסות / משמורת.

מעמד בארץ/אזרחות

מעשה בבני זוג לא נשואים אשר ניהלו קשר רומנטי, האישה היא תושבת ואזרחית בישראל, ואילו הגבר הוא אזרח ותושב בחו”ל. ממערכת יחסים זו האישה נכנסה להריון ואחרי זמן מה החליטו בני הזוג להתחתן והגישו בקשה למשרד הפנים להסדרת מעמד לגבר.  לצורך רישום  האב שאינו אזרח ישראלי, כאביו של הפעוט , דרש  משרד הפנים  בדיקה סיווג רקמות- בדיקת אבהות, תביעה  לאבהות  אשר תאפשר לאב להירשם כאביו של הקטין במשרד הפנים.

 זאת ועוד משרדינו מייצג לקוחות רבים  בכל רחבי העולם , כך למשל ייצגנו אזרח  ישראלי אשר התחתן עם אזרחית רוסיה וגר ברוסיה  שם (ברוסיה)  נולדו לצדדים ילדים , ככלל משרד הפנים בישראל  ידרוש מהצדדים לבצע בדיקת אבהות לגבי הקטינים בטרם יעניק לקטינים אזרחות. לקוחות רבים אשר נמצאים בחו"ל  שוכרים את שרותינו ואנו מסייעים ללקוחותינו בין היתר לבצע בדיקת רקמות בחו"ל וזאת בפיקוח בית משפט בישראל כדי שהבדיקה תהיה קבילה בישראל.

ענייני ירושה

כל עוד הילד אינו רשום על שם אביו, אין לו זכות לרשת את אביו על פי דיני ירושה עד לביצוע הרישום ולאחר שהוכחה הטענה לאבהות. לדוגמא מהפסיקה , בשנת 2006, כבוד השופט וייצבן צבי הוציא תחת ידו פסק דין חדשני  והורה לקיחת דגימה גנטית משרידי גופתו  של המנוח  לצורך ביצוע בדיקת רקמות.  השאלה שהועלתה שם  הייתה האם בית המשפט מוסמך להורות על פתיחת קבר המנוח לביצוע בדיקת DNA לקביעת הורות. בסופו של דבר נעתר בית המשפט לבקשה והורה לפתוח את קבר המנוח לביצוע הבדיקה.

 מזונות ילדים 

במקרה בו אישה לא נשואה מביאה ילד לעולם  מחוץ לנישואים, מבחור רווק  או נשוי ורוצה לתבוע את האב בתביעה לדמי מזונות קטינים, יש צורך קודם כל  להגיש   תביעת אבהות נגד האב והאב יידרש לבצע בדיקת רקמות.

אפוטרופסות

אב שמעמדו אינו מוסדר, קרי, הילד אינו רשום על שמו במרשם האוכלוסין, ולכן במקרה זה האב  לא יוכל לתבוע זכויות על הקטין מכוח היותו אפוטרופוס טבעי של הקטין כל עוד מעמדו לא מוכח והוסדר כדין.

לקוחות רבים שואלים אותי  שאלות כגון : איפה עושים בדיקת רקמות, מהי עלות בדיקת רקמות, האם מומלץ לפתוח תיק ללא עורך דין ,  בדיקת רקמות מחיר.

כעיקרון המחיר לבדיקת אבהות/ בדיקת רקמות  נע סביב 3,500 ש"ח לזוג הורים וילד . המחיר הסופי  נקבע לפי כמות הנבדקים ותלוי  גם בנתון כגון היכן מבוצעת הבדיקה בארץ או בחו"ל. 

איני ממליצה לפתוח תיק ללא ליווי עורך דין מקצועי מנוסה אשר בקיא בתחום, שהרי אם נניח כואבת לכם השן ונדרשת עקירת שן אינכם רצים  ועוקרים את השן בעצמם  אלא פונים לרופא שיניים. פתיחת הליך "לא נכון"  יבזבז לכם זמן רב ויגרור אתכם להוצאות מיותרות וחבל!

לקביעת פגישת ייעוץ ,אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורכת הדין אלונה קודנקו המתמחה בהוכחת הליכי אבהות במשרד הפנים, תביעת אבהות , תביעת אבהות בהסכמה , בדיקת רקמות, DNK.

מה מבדל אותנו על פני משרדים אחרים:

  1. מקצועיות וניסיון מעל 14 שנים בדיני משפחה לרבות בהליכי אבהות.
  2. משרדינו פתח מעל 640 תיקי אבהות  בבתי משפט לענייני משפחה ברחבי הארץ.
  3. לקוחות מרוצים.
  4. אצלנו בהליך מוסכם ככלל ניתן לקבל צו לבדיקת רקמות תוך 45 יום מיום פתיחת תיק בבית משפט.
  5. מחירים הוגנים.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי  או תחליף לייעוץ משפטי על הקורא לפנות ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתביעות אבהות.

ההשיגים של משרדינו

לקוחותינו קבלו פס"ד תוך 1 חודש

לקוחות ממליצים

לעיון בכל ההמלצות של הלקוחות  מעל 105 המלצות כנסו לקישור הבא:

  https://vanl.ink/oxUZO

 

צרו קשר עם משרדינו עוד היום !

ליצירת קשר

השאר/י את פרטיך ואנחנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי 

כתובת משרדינו

משרד ראשי

הרוקמים 23 חולון 

 בניין  B-Green

טלפון נייד 052-7901079

alona.adv@gmail.com