בדיקת אבהות

מהי בדיקת אבהות פרטית

בדיקה גנטית המתבצעות במעבדה , הבדיקה הינה בדיקת אבהות פרטית או מכונה גם כבדיקת רקמות , DNA כדי לסווג רקמות בהן ניתן להוכיח כי קשר גנטי בין נבדקים הוא 99 אחוז בדיוק. דיוק זה מאפשר להוכיח אבהות, קשרי משפחה לרבות קשר בין האחים וכל קשר משפחתי אחר. תוצאות בדיקת אבהות קבילות בבית המשפט ומשמשות לקביעת פלוני אביו של ילד מסוים, על פי “חוק המידע הגנטי, התשס”א -2000. ” קיימים במדינות מעבדות מוסמכות המבצעות בדיקות לסיווג רקמות.  הוכחת אבהות, על בסיס התאמה גנטית. כדי שהתהליך יתנהל נכון, חשוב להתייעץ עם עורך דין  המתמחה בתביעות אבהות, בדיקת רקמות.

חשוב לזכור

כדי  שבית המשפט יכיר בתוצאות הבדיקה , יש לבצע את הבדיקה אך ורק בהתאם לצו בית המשפט ולכן יש לפתוח בהליך מתאים , תביעה לאבהות או תביעה לאבהות בהסכמה, פתיחת תיק  כרוך בתשלום אגרה בסך כ- 500 ש”ח ויש  לשאת בעלויות נוספות  של בדיקת רקמות.

בדיקה פרטית ללא צו בית משפט לא תהיה תקפה מבחינה משפטית ולכן לא ניתן להשתמש בממצאי הבדיקה הפרטית. על מנת לרשום את הילד על שם אביו במשרד הפנים  יש לבצע בדיקה אך ורק בהתאם לצו בית משפט.

חשוב לבחון את ההשלכות סביב נושא של בדיקת רקמות אשר משליכות גם על נושאים נוספים כגון:

מעמד בארץ, ירושה, מזונות ילדים אפוטרופסות / משמורת.

מעמד בארץ/אזרחות

מעשה בבני זוג לא נשואים אשר ניהלו קשר רומנטי, האישה היא תושבת ואזרחית בישראל, ואילו הגבר הוא אזרח ותושב בחו”ל. ממערכת יחסים זו האישה נכנסה להריון ואחרי זמן מה החליטו בני הזוג להתחתן והגישו בקשה למשרד הפנים להסדרת מעמד לגבר.  לצורך רישום  האב שאינו אזרח ישראלי, כאביו של הפעוט , דרש  משרד הפנים  בדיקה סיווג רקמות- בדיקת אבהות, תביעה  לאבהות  אשר תאפשר לאב להירשם כאביו של הקטין במשרד הפנים.

ענייני ירושה

כל עוד הילד אינו רשום על שם אביו, אין לו זכות לרשת את אביו על פי דיני ירושה עד לביצוע הרישום ולאחר שהוכחה הטענה לאבהות. לדוגמא מהפסיקה , בשנת 2006, כבוד השופט וייצבן צבי הוציא תחת ידו פסק דין חדשני  והורה לקיחת דגימה גנטית משרידי גופתו  של המנוח  לצורך ביצוע בדיקת רקמות.  השאלה שהועלתה שם  הייתה האם בית המשפט מוסמך להורות על פתיחת קבר המנוח לביצוע בדיקת DNA לקביעת הורות. בסופו של דבר נעתר בית המשפט לבקשה והורה לפתוח את קבר המנוח לביצוע הבדיקה.

 מזונות ילדים 

במקרה בו אישה לא נשואה מביאה ילד לעולם  מחוץ לנישואים, מבחור רווק  או נשוי ורוצה לתבוע את האב בתביעה לדמי מזונות קטינים, יש צורך קודם כל  להגיש   תביעת אבהות נגד האב והאם יידרש לבצע בדיקת רקמות.

אפוטרופסות

אב שמעמדו אינו מוסדר, קרי, הילד אינו רשום על שמו במרשם האוכלוסין, ולכן במקרה זה האב יוכל לתבוע זכויות על הקטין מכוח היותו אפוטרופוס טבעי של הקטין כל עוד מעמדו לא מוכח והוסדר כדין.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי לקורא ליצור קשר ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום.

לקביעת פגישת ייעוץ ,אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורכת הדין אלונה קודנקו המתמחה בדיני משפחה וגירושין , בדיקת אבהות פרטית, בדיקת רקמות, DNK, תביעה לאבהות , תביעה לאבהות בהסכמה.

מה מבדל אותנו על פני משרדים אחרים:

  1. מקצועיות וניסיון מעל עשור שנים בדיני משפחה לרבות בהליכי אבהות
  2. לקוחות מרוצים.
  3. אצלנו בהליך מוסכם ככלל ניתן לקבל צו לבדיקת רקמות תוך 45 יום מיום פתיחת תיק בבית משפט.
  4. מחירים הוגנים.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי  או תחליף לייעוץ משפטי על הקורא לפנות ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתביעות אבהות.

צרו קשר עם משרדינו עוד היום !

ליצירת קשר

השאר/י את פרטיך ואנחנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי 

כתובת משרדינו

משרד ראשי

שדרות העצמאות 54 בת ים 

טלפון נייד 052-7901079

alona.adv@gmail.com